Banu GÜRLEK

 

Banu GÜRLEK (Mimar)

 

1977 İzmir doğumlu. Evli, bir kız çocuk annesi.

Üniversite okumak için 1994’te Eskişehir’e geldi, kentine âşık.

Halkçı, dürüst ve çalışkan..

 

MEZUNİYET

 

Bornova Ali Suavi İlkokulu, Bornova Kız Meslek Lisesi, Bornova Mustafa Kemal Lisesi.

 

Lisans: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Mimarlık (2000),

2. Üniversite: Anadolu Üniversitesi, Yerel Yönetimler (2015).

 

CEMİYET

 

Mimarlık Vakfı (MİV) (Foundation of Architecture Turkey) Sandığı üyesi (Mart 2016-Bugüne)

 

Memleket Sevdalıları Derneği (MSD) Eskişehir Şubesi üyesi (2008-Bugüne)

1997’de Atatürkçü Düşünce Derneği’ne katıldı. Halen ADD Eskişehir Şubesi üyesi.

Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (Eskişehir, 2011-Bugüne)

 

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mezunları Derneği üyesi (2005-Bugüne)

7. ve 8. Dönem (Mart 2015-Bugüne) Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

6. Dönem (2013-Mart 2015) Yönetim Kurulu Üyesi (Genel Sekreter)

5. Dönem (2011-2013) Yönetim Kurulu Üyesi (Genel Sekreter)

 

Eskişehir Eşitlik Platformu (ESEP) üyesi (2013-2017)

ESEP’i Güçlendirmek Projesi (Tamamlandı)

Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme Projesi (Tamamlandı)

 

1999’da Deniztemiz ve Tüketiciyi Koruma Derneklerine üye oldu.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Sayman Üye (2009-2010)

 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)

 

Eskişehir İKK (İl Koordinasyon Kurulu) Sekreteri (Aralık 2012-Ağustos 2013)

TMMOB 42. ve 43. Dönem Genel Kurul Delegesi (2014-2016)

TMMOB Kadın Kurultayı Delegesi (2012-Bugüne)

TMMOB Kadın Çalışma Grubu Üyesi (43. ve 44. Dönem / Mayıs 2014-Şubat 2017)

TMMOB Cinsiyet Ayrımcılığı Takip Sekreteryası Üyesi (43. ve 44. Dönem / Ekim 2014-Şubat 2017)

 

TMMOB Eskişehir İKK Üyesi (2010-Ağustos 2013)

TMMOB Eskişehir İKK Kadın Komisyonu Üyesi (2010-Şubat 2017)

Eskişehir Kent Sempozyumu 2014 Düzenleme ve Yürütme Kurulu Üyesi

1 Mayıs İşçi Bayramı Tertip Komitesi Üyesi (Eskişehir, 2013)

ERUSİS 2013 – Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu Düzenleme Kurulu Üyesi

7. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Düzenleme Kurulu Üyesi (Eskişehir, 2012)

 

TMMOB Mimarlar Odası üyesi (2000-Bugüne)

 

TMMOB Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi (Nisan 2014-12 Şubat 2016)

Mesleki Uygulama ve Denetim Komitesi Üyesi (2014-2016)

Kültürel Mirasın Korunması ve Geliştirilmesi Komitesi Üyesi (2014-2016)

Kadın Çalışma Grubu Üyesi (2014-Şubat 2017)

Genel Kurul Karar Tasarıları ve Örgütlenme Çalışma Grubu Üyesi (2014-2016)

Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi (SMGM) Yürütme Kurulu Üyesi (2014-2016)

SMGM Bilim Danışma Kurulu Üyesi (2014-2016)

XXV International Union of Architects World Congress (Durban, Ağustos 2014)

Yerel Yönetimler Çalışma Grubu Üyesi (Eylül 2013-2014)

Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu Üyesi (Nisan 2013-2014)

Yerel Yönetimler Kentleşme ve Demokrasi Semp. (Ocak 2014) Düzenleme K. Üyesi

7. Mimarlık ve Eğitim Kurultayı (Kasım 2013) Düzenleme Kurulu Üyesi

Ulusal Mimari Koruma Proje ve Uygulama Sempozyumu (Ekim 2015) Düzenleme Kurulu Üyesi

 

Eskişehir Şubesi 13. Dönem (14 Şubat 2016-24 Şubat 2018)

Şube Yönetim Kurulu Üyesi

Mimarlar Odası Genel Merkez Delegesi

 

Eskişehir Şubesi 12. Dönem (2014-2016)

Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyesi (1. Sıra) (2014)

Mimarlar Odası Genel Merkez Delegesi

Eskişehir Şube İmar Komisyonu Üyesi

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Komisyonu Üyesi

 

Eskişehir Şubesi 11. Dönem (2012-2014)

Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi (Ocak 2012-Ağustos 2013)

Mimarlar Odası MD/ÇED Danışma Kurulu Üyesi

Eskişehir Kent Konseyi Temsilcisi

Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı Daimi Takdir Komisyonu Üyesi

SMGM (Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi) Temsilcisi

  

Eskişehir Şubesi 10. Dönem (2010-2012)

Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi

Mimarlar Odası Genel Merkez Delegesi

Mimarlar Odası MD/ÇED Danışma Kurulu Üyesi

Eskişehir Kent Konseyi Temsilcisi

Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı Daimi Takdir Komisyonu Üyesi

Eskişehir Şube İmar Komisyonu Üyesi

Eskişehir Şube Enerji Verimliliği Komisyonu Üyesi

SMGM (Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi) Temsilcisi

 

Eskişehir Şubesi 9. Dönem (2008-2010)

Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi

 

 Eskişehir Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu Üyesi

(Engelliler Konfederasyonu Temsilcisi) (2013-Bugüne)

 

Eskişehir Genç İş Adamları Derneği (ESGİAD) Üyesi (2008-Bugüne)

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi (2016)

Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (4. Dönem, Haziran 2013-2016)

Kadın Platformu Üyesi (4. Dönem)

 

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Üyesi (Nisan 2002-Bugüne)

 

Meclis Üyesi (Mayıs 2013-Nisan 2018)

İnşaat Taahhüt İşleri (1.Grup) Meslek Komitesi Asil Üyesi (Mayıs 2013- Nisan 2018)

TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi (2014- Nisan 2018)

Yönetim Kurulu Yedek Üye (Mayıs 2013-Aralık 2013)

Hakem ve Bilirkişilik (2009-2013)

İnşaat Ustalarına Mesleki Yeterlilik Kursu Eğitimi (2011-2012)

İnşaat Taahhüt İşleri (1.Grup) Meslek Komitesi Yedek Üyesi (2009-2013)

ETO Hizmet Binası Mimari TUS Hizmeti (2016-Bugüne)

ETO Fuar ve Kongre Merkezi Mimari TUS Hizmeti (2016-Bugüne)

 

Odunpazarı Kent Konseyi

Yürütme Kurulu Üyesi (Temmuz 2014-2016)

Hamamyolu Çalışma Grubu Üyesi (2015-2016)

Genel Kurul Delegesi (ESGİAD Temsilcisi, Temmuz 2014-2016)

 

Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi

Yönetim Kurulu Üyesi (Ocak 2015-Şubat 2017)
Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu (Ocak 2015-Şubat 2017)

Genel Kurul Delegesi (ETO Temsilcisi, Ocak 2015-Şubat 2017)

Genel Kurul Delegesi (MSD Temsilcisi, Şubat 2017-Bugüne)

 

Eskişehir Kent Konseyi

Genel Kurul Delegesi (ESGİAD Temsilcisi, 2014-2016)

 

Eskişehir Yazılıkaya Rotary Kulübü Kurucu Üye (2013-Aralık 2015)

UR. 2430 Bölge Meslek Hizmetleri Komitesi Üyeliği (2014-2015)

Toplum Hizmetleri Sorumlusu (2013-2014)

Dostluk Geliştirme ve Gezi Sorumlusu (2013-2014)

Dernek Yönetim Kurulu Yedek Üyesi (2014-2015)

Üyelik Komitesi (Geliştirme, Koruma ve Eğitim) (2014-2015)

Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (2015- Aralık 2015)

 

SİYASET

 

2014 Yerel Seçimlerinde CHP Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyesi Adaylığı

CHP Eskişehir Tepebaşı İlçesi Tunalı Mahalle Sorumlusu (2015-2018)

CHP Tunalı Mahallesi Delegesi (Ağustos 2015-2018)

CHP Tunalı Mah. Sorunları Komisyonu Üyesi

CHP Eskişehir Tepebaşı Kadın Kolları Tunalı Mah. Sorumlusu

2012’de Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı.

 

2009 Yerel Seçimlerinde DSP Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyesi Adaylığı

Demokratik Sol Parti (DSP) üyeliği (2009) ve delegelik

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi İhtiyar Heyeti Üyeliği (2009)

Önce BCP içinde, sonra Yeni Parti’de Eskişehir örgütlenme çalışmaları (2008)

 

FAALİYET

 

Proje Hizmetleri, İnşaat ve Taahhüt İşleri

Mesleki Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişiliği

Kalite Güvence Sertifikası

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası (2016)

 

ARTER Ltd.Şti. Kurucu Ortağı ve Genel Md. (2002-Bugüne)

Lider Teknoloji Geliştirme (LTG) kurucu ortağı ve Genel Md. Yard. (2005-Bugüne)

Gürlek Mimarlık’ta Genel Müdür (2004-2014)

 

İLETİŞİM

 

Cep: (533) 300 22 53

Elmek: banu@gurlek.net, banugurlek@hotmail.com

  

facebook.com/mimarbanugurlek

facebook.com/gurlekbanu

twitter.com/gurlekbanu

instagram.com/bgurlek